Качественные
юридические услуги
по доступным ценам
г. Николаев., ул. Защука, 27/1,
офис № 1, www.advokati.mk.ua
(099) 973-90-93

Вопрос/ответ

ВОПРОС:
Мы с женой решили отдохнуть в Македонии, взяли путевки, но на границе меня из Украины не выпустили, объяснив, что есть решение суда, которым ограничен мой выезд из Украины. Возможно ли такое и если да, то насколько правильно и что делать? С уважением Владимир г. Николаев.
ВОПРОС:

Дійсно, за ст. 33 Конституції України та ст. 1 Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України», кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України за винятком обмежень, які встановлено законом.

Такі обмеження встановлені п. 5 ч. 1 ст. 6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» , п. 18 ч. 3 ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження» та ст. 3771 ЦПК України.

Відповідно до них, громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорта, якщо він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, рішенням іншого органу (посадової особи), - до виконання зобов'язань.

При цьому, достатньо самого факту ухилення боржника від виконання зобов’язань, покладених на нього цим рішенням.

Питання про тимчасове обмеження боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи у праві виїзду за межі України при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби за поданням державного виконавця, виконавець, на виконанні якого знаходиться виконавчий документ погодженим з начальником відділу державної виконавчої служби.

Поскольку Вы не предоставили, каких либо документов, то следует предположить, что есть такое решение суда и оно находится в пограничной службе (Вас должны были бы с ним или с выпиской из него ознакомить).

На вопрос что делать? ответ один, сначала ознакомиться с судебным решением и принять меры к его отмене, если для этого есть основания. Если решение явно законное, а об этом Вам может сказать квалифицированный адвокат, то до исполнения денежного обязательства Вы будете «невыездным».